kas

Kas, vücutta bulunan, gelişmekte olan asıl hücreciklerin mezodermal tabakalarından oluşan, büzülebilen bir dokudur. Vücuttaki görevi güç oluşumu ve dış veya iç (organlar arası) hareket sağlamaktır.

Add a comment

goz-agrisinin-cesitleriKbb, Diş ve Psikolojik Göz Ağrıları

Arkadaşlar bu yazımda göz neden ağrır konusuyla ilgili bilgilerimi paylaşmak istedim. Burada ben ne göz doktoruyum ne de farklı bir branşta doktorum. Uzun zamandır benimde gözlerimde rutin - hiç iyleşmeyen bir ağrı var. Göz ağrım nedeniyle göz doktoru oldum desem yeridir :) ...

Göz neden ağrırın binlerce sebebi olabilir. Bunları (ben) bilemeyiz. Ben sadece bende olabileceğini düşündüğüm notlar aldığım için göz üç şekilde ağrır diyeceğim.

 

 

Add a comment

Oda Sıcaklığı

Genellikle bu tabire ilaç paketlerinde ve prospektüslerde (doğrusu farklı olabilir) rastlarız. Oda sıcaklığında saklayınız, oda sıcaklığında bekleyiniz, oda sıcaklığı...

oda-sicakligiOda sıcaklığı konuya ve kategoriye göre farklılıklar gösterebilmektedir. Oda sıcaklığı dünya sağlık örgütüne göre 21 derece olmalıymış. Bununla birlikte ilaçları 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında saklamamız gerekiyormuş.

Oda sıcaklığının ideal oranı 24 derece olarak bilinir, bununla beraber genelleme tabirle 20 - 25 arası da kabul görmektedir.

Add a comment

Gözlerin aşırı kuruması ve aşırı sulanması tedavi edilmediği zaman sorunlara neden oluyor.

gozAlman Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Ali Ofluoğlu, insan vücudunun biri yavaş diğeri de hızlı olmak üzere iki ayrı yolla gözyaşı ürettiğini açıkladı:

"Gözyaşının yavaş ve sabit bir hızda üretimi sayesinde gözdeki normal  kayganlık sağlanır. Ayrıca herhangi bir duygusal durumda, yani kişi ağladığında fazla miktarlarda gözyaşı da üretilir.

 

Add a comment

altinbas-krem

Arkadaş, belki bu gün(de) eski gazete reklamlarına taktı diyecekler ama eski gazete reklamlarının bir çoğu komik, bundan 50 sene sonra gelecek nesil şimdi ki gazete reklamlarına gülermi bilmem ama, biz eski gazete reklamlarına bayağı bir gülüyoruz. Altınbaş Krem kullandım ev de kalmaktan kurtuldum... :))

Add a comment

kas-3Kas, vücutta bulunan, gelişmekte olan asıl hücreciklerin mezodermal tabakalarından oluşan, büzülebilen bir dokudur. Vücuttaki görevi güç oluşumu ve dış veya iç (organlar arası) hareket sağlamaktır.

Kas bölümleri ;

bifurkasyon
İki dala ayrılma yeri.

defekasyon
Dışkının dışarı atılması.

entoksikasyon
Yakınlarda alınmış bir maddeyle ilişkili kavgacılık,yargılama kusurları gibi uyumu bozucu davranışların ortaya çıkması durumu.

formikasyon
Cildin üzerinde veya altında karıncalanma duyusu. Add a comment